1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 Kişi oy verdi Ortalama puan: 5,00
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
_

ANNELİK ESTETİĞİ

  • Kalıcı Sonuçlar
  • Alanında Uzman Hekim
  • Doğum Öncesine Dönüş
  • Dümdüz Bir Karın
  • Hızlı ve Etkili Değişim
  • Tek Operasyonda Vücut Şekillendirme

Annelik kadınların hayatındaki en özel süreçlerin başında geliyor. Hamileliğin ilk anından itibaren anneler kendilerini güzel ve kusursuz hissetmek isterler. Hamileliğin gidişatında alınan kilolar bebek doğduktan sonra yerini koruyabiliyor. Yeni bebek sahibi olan anneler için spora gitmek, rejim yapmak neredeyse imkansız bir hale geliyor. Annelik estetiği, hamilelikten sonra vücuttaki değişiklikleri toparlamak için yapılan bir ameliyattır. Annelik estetiği ameliyatına Tummy Tuck denilen karın germe estetiği, göğüs estetiği ve liposuction giriyor. Kombine ameliyatlar sayesinde vücutta body lift etkisi yaratılarak annenin kusursuz bir fiziğe sahip olması ve doğum öncesine dönüşü sağlanıyor.

karın kası estetiği vaser hi def

karın germe- meme büyütme

KARIN germe MEME estetiği

Annelik estetiğindeki ameliyatların hepsi bir günde mi yapılıyor?

Annelik estetiğindeki ameliyatların genellikle bir seferde yapılarak hastaya kusursuz bir vücut sağlanıyor. Eğer çok yoğun estetik ameliyatlara ihtiyacınız varsa, ameliyatlar birkaç aya yayılarak daha güvenli bir gidişat sağlanıyor.

Karın kası estetiği nedir?

Karın kası estetiği, ne kadar çalışırsa bir türlü belirgin karın kası görünümüne sahip olamayan kişiler için önerilir. Bazı kişilerde spor ve diyet programlarına rağmen karın kası kolay kolay belli olmaz. Bunun en yaygın sebebi, karın bölgesindeki bulunan yağ dokusudur. Vücutta yağ dokusunun en yaygın olarak bulunduğu yer karındır. Karın kasları, yağların altında kaldığı için karın kası görünümü için önce karın bölgesindeki yağ yakımı gereklidir. Yağ yakımından sonra karın kasları spor ve diyet programları ile daha belirgin bir hale gelecektir. Bu oldukça uzun ve zahmetli süreci geçirmek istemeyen kişiler karın kası estetiğini tercih ediyorlar. Karın kası ameliyatında, karın yağlarına müdahale edilerek bunların karın kası gibi görünmesi sağlanır. Böylece kişinin karın yağları karın kası gibi görünerek daha estetik ve fit bir görünüm sağlanır. 

Annelik estetiği nedir?

Annelik estetiği, doğumdan sonra sarkan karın derisini toparlamak, emzirme süreciyle sarkan ve bollaşan göğüsleri daha dik bir hale getirmek için yapılan vücut şekillendirme ameliyatıdır. Annelik estetiğinde en yaygın olarak karın gerdirme, liposuction, göğüs estetiği yapılır. Annenin ihtiyaçlarına göre annelik estetiğine genital estetik, 360 derece vücut şekillendirme ameliyatı veya popo dolgunlaştırma estetiği de eklenebilir. Annenin ihtiyacı varsa bel ve karın bölgesinden çekilen yağlar popo dikleştirme veya göğüs büyütme gibi estetikler için kullanılabilir. Annelik estetiği, annenin ihtiyaçlarından oluşan kombine estetik paketi olarak düşünülebilir. Her annenin vücudundaki değişiklikler farklı olduğu için annelik estetiği kişiye özel bir pakette sunulur. 

Annelik estetiğindeki ameliyatların hepsi bir günde mi yapılıyor?

Annelik estetiğindeki ameliyatların genellikle bir seferde yapılarak hastaya kusursuz bir vücut sağlanıyor. Eğer çok yoğun estetik ameliyatlara ihtiyacınız varsa, ameliyatlar birkaç aya yayılarak daha güvenli bir gidişat sağlanıyor. 

Op.Dr Leyla Arvas

_
Dr Leyla Arvas

Op. Dr Leyla Arvas , 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, doktorasını tamamladıktan sonra Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına başladı . Eğitim dönemi boyunca  farklı ülkelerdeki tanınmış klinik ve hastanelerde çalıştı .Devamı için tıklayınız..

Annelik estetiği kimlere uygundur?

Yapılan araştırmalara bakılırsa, her iki anneden biri doğum kilolarından hızlıca kurtulamıyor. Emzirme döneminin sonunda hala doğum kilosuna sahip olan anneler, hem kendileri hem de bebek bakımı için daha fit ve enerjik olmak istiyorlar. Annelik estetiği, doğum kilolarından kurtulamayan, vücudunu hızlıca şekillendirmek isteyen anneler için uygundur. Emzirme sonrası deforme olan göğüs yapısı, spor yaparak düzelecek bir durum değildir. Doğumdan sonra sarkan meme için mutlaka meme estetiği yaptırmanız gerekir. 

Hamilelik döneminde en çok ince yapılı kadınların vücudu deforme olur. Çünkü ince yapılı kadınların karın kasları gerginliğini kaybeder ve karın içindeki organları yeteri kadar destekleyemez. Böylece bu organlar dışarı doğru çıkık bir görüntü oluşturur. Fıtıklaşma denilen bu görüntü annelik estetiği ile ortadan kaldırılır. 

Annelik estetiği kaç yaşında yapılır?

Günümüzde kadınlar en çok 30 ila 40 yaşları arasında anne oluyorlar. 30’lu yaşlarından sonra çocuk doğuran anneler için doğal vücut şekillendirme daha zor bir hale geliyor. Bu yaşlardan sonra çocuk doğurunca vücutta deforme ve sarkık bir görüntü olması kaçınılmaz bir durumdur. 

Gevşeyen karın kaslarını toparlamak, göğüslerin daha dik görünmesini elde etmek için annelik estetiğini yaptırmalısınız. Annelik estetiğinde Liposakşın yapılarak vücuda kum saati görünümü kazandırıyoruz. Böylece anneler kilolarını dert etmeden daha özgüvenli ve mutlu hissediyorlar. Annelik estetiği 20 ila 50 yaşındaki bütün kadınlara yapılabilir. Annelik ameliyatını gebelik planlamayan anneler için öneriyoruz. Böylece estetik ameliyatların sonucu kalıcı olacaktır. 

Body Lift ameliyatı nasıl yapılır?

Anne estetiği genel anestezi altında yapılır. Annelik estetiği için önce annenin ihtiyaçları belirlenir. Her annenin vücudundaki deformasyonlar farklıdır. Bazı annelere meme küçültme, silikonla meme büyütme veya meme dikleştirme ameliyatları uygundur. Aynı şekilde karın bölgesi için mini karın germe mi yoksa tam karın germe mi gerektiğine karar verilmesi gerekmektedir. Genellikle annelerin bel bölgesine liposuction yapılarak burada biriken inatçı yağların dışarı atılması sağlanır. Daha kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmak isteyen annelere ise karın kası estetiği yapılarak karın kıvrımları ortaya çıkarılır ve bu yağlarla kalça dolgunlaştırma yapılır. 

Hamilelikten sonra ne zaman annelik estetiği yaptırabilirim?

Annelik estetiğini emzirme sürecinin bitiminden sonraki 6.aydan itibaren yapabiliyoruz. Annelik operasyonu için planlanan bir gebelik olmaması önemlidir. Eğer bir başka hamilelik planlıyorsanız, son doğumdan sonra annelik ameliyatı yaptırabilirsiniz. Çünkü annelik estetiğinin etkileri, tekrar hamile kaldıktan sonra ortadan kalkabilir.

Annelik estetiği sonrası iyileşme süreci

Annelik estetiği ameliyatında hastalara emboli önleyici çorap giydirilir, idrar sondası takılır ve diren konur. Annelik estetiği ortalama 5-8 saat sürer. Ameliyattan sonra 3 ila 4 saat sonra yemek yiyebilir ve ayağa kalkmaya başlayabilirsiniz. Karın gerdirme sonrasında korse giyilmesi önemlidir. Hastanede korseniz giydirilir. Bir ay boyunca korse kullanmanız önerilir. 

Annelik estetiğinden sonraki ilk günler, dikişlere yük bindirmemeniz gerekiyor. Bu nedenle ayağa kalktığınızda eğik yürümelisiniz. Ertesi gün hastaneden taburcu olabilirsiniz. Direnleriniz alındıktan sonra duş alabilirsiniz. Annelik estetiğinde dikişler deri altından yapılır bu nedenle dikiş aldırmanıza gerek yoktur. Ameliyattan üç hafta sonra hafif spor yapmaya başlayabilirsiniz. Annelik estetiği yaptıranlar ilk aydan sonra rahat ettiklerini söylüyorlar. İkinci ayın sonundan itibaren tüm spor hareketlerini yapmaya müsait olacaksınız.

Annelik estetiği fiyatı nedir?

Annelik estetiği ameliyatı fiyatları, hastanın ihtiyaçlarına ve ameliyat tekniğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Annelik estetiği fiyatlarını öğrenmek için  telefon 0212 241 46 24 numarasından bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.