İlçeler

Ataşehir Karın Germe

Ataşehir Karın Germe, Ataşehir Karın Germe Fiyatları

Karın germe ameliyatı, estetik cerrahinin etkili ve başarılı bir operasyonudur. Abdominoplasti olarak da adlandırılan bu işlem özellikle kadınlarda hamilelik sonrası karın bölgesinde yağ birikimi ve deformasyonlar oluşmasına neden olan bağ ve kas gevşemesi gibi problemlere yönelik olarak yapılır. Karın germe ameliyatı, spor veya diyet gibi yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir.

Karın germe ameliyatı ile, gevşemiş ve sarkık görünen karın derisi toplanarak fazla yağlar alınır ve kişi düz bir karına sahip olur. Ancak bu ameliyatın da bazı riskleri vardır. Enfeksiyon ve kanama riski, ameliyat sonrasında mutlaka göz önünde bulundurulması gereken olası komplikasyonlardır. Uzman hekim tarafından önerilen ilaçların kullanımı ve önerilen bakımın uygulanması, ameliyat sonrası iyileşme sürecinin başarısı açısından oldukça önemlidir.

Karın germe ameliyatı sonrasında ani hareketlerden kaçınılması ve doktorun önerdiği şekilde pansumanların yapılması da önerilir. Bu şekilde ameliyat sonrası dönemde sağlıklı ve başarılı bir iyileşme süreci yaşanabilir.

Ataşehir Karın germe fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde, deri altına drenler konularak ve korse uygulanarak başlanır. Hasta, dizleri karna çekik ve yarı oturur pozisyonda yatırılır. Ameliyattan hemen sonra bacaklara masaj aleti uygulanarak ve solunum egzersizleri yaparak pıhtı oluşumunu önlemek için tedbir alınır. Ameliyatın ertesi günü yumuşak gıdalar alınarak, hemşire kontrolünde ayağa kalkılarak yürümeye başlanır. Solunum egzersizleri yapmak için de özen gösterilir. Hasta, ameliyat gecesini hastanede geçirir ve evde bakacak bir kişinin olması gereklidir. Hasta, yalnızca tuvalet ihtiyacı ve küçük yürüyüşler için kalkmalıdır. Gaz yapıcı gıdalardan kaçınılmalı, bol sıvı alınmalı ve solunum egzersizleri yapılmalıdır. Ameliyat sonrası 10 gün sonra banyo yapılabilir ve korse kullanmak koşulu ile yavaş yavaş normal hayata dönülebilir. Karın korsesi, en az 6 hafta boyunca kullanılmalıdır. Ağır sporlar, güneşlenme, sauna gibi aktivitelerden ise en az 6 hafta boyunca kaçınılmalıdır. Ameliyat izi iyileşme sürecinde, değişik kremler kullanılır ve izlerin son halini alması 1-2 yıl alabilir. En az bir yıl boyunca ameliyat izi güneşten korunmalıdır. Karın derisinde hissizlik normaldir ve zamanla düzelir. Mini karın germe ameliyatı sonrası toparlanma süreci daha hızlıdır.

Ataşehir Karın Germe Fiyatı Nedir?

Karın germe fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve tercih edilen operasyon türü gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.