1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 Kişi oy verdi Ortalama puan: 5,00
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
_

POPO KALDIRMA (BBL)

 • Dik ve Biçimli Kalça
 • Alanında Uzman Hekim
 • Hızlı ve Etkili Değişim
 • Kendi Yağınız ile Vücut Şekillendirme

Popo kaldırma estetiği, son yılların en çok araştırılan estetik ameliyatlarının başında geliyor. Latin Amerika’dan çıkan kalkık ve büyük popo trendi, Türkiye’de de oldukça dikkat çekiyor. Daha büyük popoya sahip olmak isteyen kişiler, popo kaldırma estetiği ile daha çekici, fit ve estetik görünebiliyorlar. Brezilya poposu adı verilen bu estetik ameliyatta, tıpkı Brezilyalılar gibi daha dik ve çekici bir popoya sahip olmak mümkün! Popo kaldırma estetiğinde, vücuttaki orantısızlıklar ortadan kaldırılır, popo görünümü eşitlenir, sarkan popo daha dik gösterilir ve ihtiyaca göre popoya yağ enjektesi yapılarak dolgun kalçalara sahip olmanız sağlanır. 

Yağ transferi ile popo kaldırma ameliyatının avantajları nelerdir?

 • Daha ince ve kıvrımlı bir vücuda sahip olmak
 • İnatçı yağlardan kurtulmak
 • Büyük ameliyat izlerinin oluşmaması
 • Hızlı iyileşme süreci
 • Doğal görünen popo yapısı
 • Rezerv işleminin yapılabilmesi ( böylece ameliyat sonrasındaki eşitsizlikler düzeltilebilir)
 • Ameliyatın risk oluşturmaması

Karın kası estetiği nedir?

Karın kası estetiği, ne kadar çalışırsa bir türlü belirgin karın kası görünümüne sahip olamayan kişiler için önerilir. Bazı kişilerde spor ve diyet programlarına rağmen karın kası kolay kolay belli olmaz. Bunun en yaygın sebebi, karın bölgesindeki bulunan yağ dokusudur. Vücutta yağ dokusunun en yaygın olarak bulunduğu yer karındır. Karın kasları, yağların altında kaldığı için karın kası görünümü için önce karın bölgesindeki yağ yakımı gereklidir. Yağ yakımından sonra karın kasları spor ve diyet programları ile daha belirgin bir hale gelecektir. Bu oldukça uzun ve zahmetli süreci geçirmek istemeyen kişiler karın kası estetiğini tercih ediyorlar. Karın kası ameliyatında, karın yağlarına müdahale edilerek bunların karın kası gibi görünmesi sağlanır. Böylece kişinin karın yağları karın kası gibi görünerek daha estetik ve fit bir görünüm sağlanır. 

Popo kaldırma estetiği nedir?

Popo kaldırma estetiği, cerrahi yöntemler kullanılarak poponun daha kalkık ve dolgun gösterilmesidir. Düz kalça, sarkık popo gibi problemler kişilerin özgüvenlerini etkileyebilir. Giyilen kıyafetlerin daha çekici görünmesi ve daha seksi hissetmek için kalkık bir popo olmazsa olmazdır. Popo kaldırma estetiğinde, kalça yapısı ile vücut arasındaki denge sağlanır. Bel ve ya karın bölgesinden çekilen yağlar popo kaldırma estetiğinde kullanılarak popo büyütülür ve daha kalkık bir hale getirilir. Böylece vücut hatları belirginleştirilir ve kişinin tıpkı Brezilyalılar gibi kum saati vücuduna sahip olması sağlanır.

Yağ transferi ile popo kaldırma ameliyatının avantajları nelerdir?

 • Daha ince ve kıvrımlı bir vücuda sahip olmak
 • İnatçı yağlardan kurtulmak
 • Büyük ameliyat izlerinin oluşmaması
 • Hızlı iyileşme süreci
 • Doğal görünen popo yapısı
 • Rezerv işleminin yapılabilmesi ( böylece ameliyat sonrasındaki eşitsizlikler düzeltilebilir)
 • Ameliyatın risk oluşturmaması

Op.Dr Leyla Arvas

_
Dr Leyla Arvas

Op. Dr Leyla Arvas , 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, doktorasını tamamladıktan sonra Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına başladı . Eğitim dönemi boyunca  farklı ülkelerdeki tanınmış klinik ve hastanelerde çalıştı .Devamı için tıklayınız..

Popo kaldırma estetiği kimlere uygundur?

Popo kaldırma ameliyatı, sık sık kilo alıp vermekten dolayı kalçanın formunu kaybettiği durumlarda gereklidir. Kilo verdikten sonra poponuz daha sönük ve hacimsiz görünecektir. Bu görünümü düzeltmek ve popo kontürünü yeniden belirlemek için popo kaldırma estetiğini sizler için öneriyoruz. 

Bazı kişilerde ise genetik mirastan ötürü popo düz ve kıvrımsız görünür. Düz popoya sahip olan kadınlar için dar kıyafetler kabus haline dönüşebilir. Popoda potluk olması, giydiğiniz kıyafetlerde poponun boş kalması düz popoya sahip olan kadınlar arasında oldukça yaygındır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz en doğru karar Brezilya But Lift yani popo kaldırma ameliyatı olacaktır. 

Yaşlanmayla birlikte düşük ve sarkık görünen popo formunu da BBL yani Brezilya But Lift ameliyatı ile düzeltebiliyoruz. Daha güzel yaşlanmak ve vücudunuzun daha dinç görünmesini sağlamak için vücut şekillendirme ameliyatlarından popo kaldırma ameliyatını olabilirsiniz. 

Popo kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Popo kaldırma estetiğinin en yaygın yöntemi yağ enjeksiyonudur. Popoya yağ transferi ameliyatı ortalama 2-4 saat içinde tamamlanır. Popoya yağ eklemek doğal ve başarılı bir sonuç ortaya çıkarır. Popo büyütmek için yağ transferi kişinin bel ve karın bölgesinden gerçekleşir. Vaser Liposuction tekniği ile alınan yağlar, özel bir işlemden geçirilerek hastanın popo bölgesinde uzman cerrah tarafından işaretlenmiş bölgelere dikkatlice enjekte edilir. Kalçanın daha belirgin olması için poponun üst bölgelerine yağ transferi yapılır. Eğer kişinin poposu aşağı doğru sarkıksa, poponun alt tarafından yağ çekimi yapılarak poponun üst tarafının daha dolgun ve kalkık görünmesi sağlanır.

Popo estetiği kalıcı mıdır?

Yağ ile popo büyütme işlemi tamamen kalıcı değildir. Popo kaldırma için enjekte edilen yağların bir kısmı 1 ila 1,5 sene sonrasında eriyebilir. Popo yağlarının ne kadar sürede eriyeceği aslında kişinin hareketlerine ve kilo vermesine bağlı olarak değişir. Hastanın ihtiyacına göre popoya yağ transferi ile popo kaldırma estetiği tekrar yapılabilir. 

Popo estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Brezilya popo kaldırma estetiğinden sonra aynı gün içinde taburcu olabiliyorsunuz. Popo büyütmek yağ transferi kişinin kendi yağlarından olduğu için alerji riski oluşmaz. Bu nedenle oldukça güvenli bir estetiktir. Ameliyattan sonra 2 hafta boyunca poponun yeni şeklini alması için özel bir korse giymeniz önerilir. Bu korse poponuzu toparlayarak yağ transferinin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Popo kaldırma estetiğinden sonraki 3.günden itibaren günlük hayatınıza dönebilir, iş hayatına devam edebilirsiniz. Popo estetiği olduktan sonra 3 ay boyunca yüzüstü yatmanızı tavsiye ediyoruz. 3 ay sonra poponuz en doğal görünümü alacaktır, siz de 3.aydan itibaren sırt üstü yatmaya başlayabilirsiniz. 

Popo kaldırma estetiği fiyatları nedir?

Popo estetiği fiyatları, hastanın popo yapısına ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilir. Popoya yağ transferi fiyatı, ameliyat tekniğine ve kişinin vücudundan çekilecek yağ miktarına göre değişiyor. Popo kaldırma fiyatını öğrenmek için bizleri  0212 241 46 24  telefon numarasından arayabilirsiniz.