1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 Kişi oy verdi Ortalama puan: 5,00
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Loading...
_

Fraksiyonel Lazer (Cilt Yenileme)

  • Ameliyat İzleri
  • Skar İzleri
  • Kırışıklık Tedavisi
  • Cilt Yenileme
  • Çatlak Tedavisi
  • Leke Tedavisi

Herkesin hayalinde pürüzsüz ve lekesiz bir cilt vardır. Maalesef çevresel sebepler, genetik ve yaşlanmaya bağlı olarak vücudumuzda ve cildimizde lekeler veya ameliyat izleri oluşabilir. Eğer vücudunuzdaki bu kalıcı izlerden kurtulmak isterseniz sizler için önereceğimiz en etkili leke tedavi yöntemi Fraksiyonel lazerdir. En gelişmiş lazer uygulamalarının başında gelen bu yöntem sayesinde vücudunuzdaki ameliyat izlerinden kalıcı olarak kurtulabilir, yaşlanma lekelerine ‘güle güle’ diyebilirsiniz. 

Fraksiyonel lazer nedir?

Fraksiyonel lazer, tedavi edici özelliği en yüksek olan lazer uygulamasıdır. Fraksiyonel lazer güvenli bir şekilde cildin hem üst hem de alt tabakasına etki eder. Fraksiyonel lazerin riskinin olmaması ve oldukça etkili bir sonuç bırakması sebebiyle günümüzde en çok tercih edilen leke tedavilerinin başında gelir.

Fraksiyonel lazer nasıl etki eder?

Fraksiyonel lazer uygulamasında lazer ışığı cildinize minik sütunlar halinde gönderilir. Bu sütunlar ciltteki kolajen dokularını uyararak kolejinin deri altında tekrar üretilmesini destekler. Deri yüzeyindeki lekelerin ve ameliyat izlerinin tedavisinde kolajen üretimine ihtiyaç duyulur. Fraksiyonel lazer işlemi, deri altında kontrollu hasar yaratarak kolajen üretimini hızlandırır ve cilt kendi kendini iyileştirmeye başlar. 

Fraksiyonel lazer işlemi özellikle belirgin akne izlerinde kremlerden çok daha etkili bir sonuç yaratır. Eğer siz de cildinizdeki yara izleri veya vücudunuzdaki ameliyat izlerinden şikayetçiyseniz Fraksiyonel lazer yaptırarak kalıcı pürüzsüz cildinizin keyfini çıkartabilirsiniz. 

Fraksiyonel lazer nedir?

Fraksiyonel lazer, tedavi edici özelliği en yüksek olan lazer uygulamasıdır. Fraksiyonel lazer güvenli bir şekilde cildin hem üst hem de alt tabakasına etki eder. Fraksiyonel lazerin riskinin olmaması ve oldukça etkili bir sonuç bırakması sebebiyle günümüzde en çok tercih edilen leke tedavilerinin başında gelir. 

Op.Dr Leyla Arvas

_
Dr Leyla Arvas

Op. Dr Leyla Arvas , 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, doktorasını tamamladıktan sonra Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına başladı . Eğitim dönemi boyunca  farklı ülkelerdeki tanınmış klinik ve hastanelerde çalıştı .Devamı için tıklayınız..

Neden Fraksiyonel lazer yaptırmalıyım?

Fraksiyonel lazer yaptıranlara baktığımızda en çok ameliyat izleri için, sivilce izleri için ve güneş lekesi için yaptırdıklarını görüyoruz. Karın germe ameliyatı yaptırdıktan sonra karın bölgenizde sezeryan ameliyatına benzeyen bir iz kalacaktır. Bu ameliyat izinden rahatsız olan ve vücudunda herhangi bir ameliyat izi görmek istemeyenler için Fraksiyonel lazer uygulamasını öneririz. Ameliyat izi tedavisi için lazerin gücünden yararlanın, pürüzsüz bir vücuda sahip olun!

Fraksiyonel lazer yaşlılık lekeleri, el lekeleri ve dekolte lekeleri, çatlak ve ameliyat izleri gibi güzelliğinize gölge düşüren leke ve izlere karşı da etkili sonuçlar yaratır. 

Fraksiyonel lazer güvenli midir?

Fraksiyonel lazer, oldukça güvenli ve etkili bir leke tedavisidir. Lazerlerden gelen enerji, deride eski ve hasarlı hücrelerin yerine yeni, sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini uyaran küçük “termal yıkım sütunları” oluşturur. Yani Fraksiyonel lazer içten dışa doğru çalışır. Bu nedenle Fraksiyonel lazer ciltte herhangi bir hasar oluşturmaz.

Fraksiyonel lazer tedavi öncesi ne yapmanız gerekir?

İlk olarak, yüzünüzde geniş gözenekler, açık yaralar veya enfeksiyonlar olmadığından emin olmalısınız. Tedavinizden bir hafta önce retinoid içeren ürünleri kullanmayı bırakın. Fraksiyonel lazer uygulaması öncesi işlem yapılacak olan bölgeye uyuşturucu etkili krem sürülür böylece acı hissetmemeniz sağlanır.

Fraksiyonel lazer tedavisi kaç seans yapılır?

Fraksiyonel lazer leke tedavisi, uygulanacak olan bölgeye ve cilt lekesinin/ ameliyat izinin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle 3 ila 5 seans arasında yapılan lazer uygulamaları etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Her fraksiyonel lazer uygulamasının arasında 3  ila 5 hafta olması önerilir. Fraksiyonel lazer seansı izin kaplandığı alana göre ortalama 10-15 dakika sürer. 

Fraksiyonel lazer fiyatları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24   no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Fraksiyonel lazer fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.