1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 2 Kişi oy verdi Ortalama puan: 5,00
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
_

KARIN GERME AMELİYATI

Karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki sarkma ve aşırı yağlanmadan dolayı oluşan deformeleri düzeltmek için yapılan cerrahi bir uygulamadır. Kadınlarda doğum sonrasında görülen yoğun sarkık görüntü karın gerdirme ameliyatını zaruri bir duruma getirebiliyor. Karın gerdirme ameliyatı sık sık kilo alıp veren ve karın bölgesindeki inatçı yağlardan kurtulamayan kişiler için de önerilen bir estetik ameliyatıdır.

  • Kalıcı Sonuçlar
  • Alanında Uzman Hekim
  • Sıkı ve Formda Bir Vücut
  • Hızlı ve Etkili Değişim

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı, halk arasında göbek germe ameliyatı olarak da bilinen bu uygulama hamilelik sonrasında veya kilo alıp vermekten dolayı sarkan karın görüntüsünü toparlamak için yapılır. Hamilelik sonrasında karın bölgesindeki deri ve kaslar kendini kolayca toparlayamaz. Karın derisinde deformasyon oluşur ve sarkan deri estetik açıdan hoş olmayan görüntülere neden olur. Abdominoplasti ameliyatı sayesinde karın duvarındaki gevşeyen bağ dokusu tamir edilerek, derideki bolluk ve çatlakların ortadan kaldırılması sağlanır. Spor ve diyet programları ile çözülemeyen bu bol ve sarkık görüntü, karın germe ameliyatı ile bir gün içinde toparlanarak deri sarkması tedavisi tamamlanmış olur. 

Mini karın germe nedir?

Mini karın germe, sadece göbek deliği altındaki bölgeyi hedef alan mini abdominoplasti ameliyatıdır. Alt karın bölgesinde görülen orta derecedeki yağlanma ve sarkmalara karşı mini karın germe ameliyatı önerilir. Tam karın germe ameliyatı ise, göbek deliğini de kapsayacak şekilde sarkma, çatlak ve aşırı derecede yağlanma için yapılan karın estetiğidir. Karın gerdirme estetiğinin mini karın germe yoksa tam karın germe mi olacağına uzman doktorun karar vermelidir. Mini karın germe ameliyatından sonra iyileşme dönemi daha hızlı ilerler. Evde 2-3 gün dinlenmeniz yeterli olacaktır. 

Op.Dr Leyla Arvas

_
Dr Leyla Arvas

Op. Dr Leyla Arvas , 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, doktorasını tamamladıktan sonra Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına başladı . Eğitim dönemi boyunca  farklı ülkelerdeki tanınmış klinik ve hastanelerde çalıştı .Devamı için tıklayınız..

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Karın gerdirme ameliyatı izlediğinizde ne kadar büyük bir değişimin ortaya çıktığını görüyorsunuz. 3, 3.5 saat süren ameliyat sonrasında hasta daha ince, dümdüz ve kusursuz bir görüntüye sahip olacaktır. Karın germe işlemi, yağ aldırma ameliyatı ile kombine edildiğinde hastanın vücudunda bütün olarak genç ve fit bir etki görülebiliyor. Karın germe ameliyatından bir gün sonra evinize geçebilirsiniz. Ameliyattan sonraki 3.günden itibaren dikkatlice duş almaya başlayabilirsiniz. İlk bir hafta-10 gün arasında evde dinlenmenizi öneririz. 10.günden sonra işe başlayabilirsiniz. İlk bir ay doktorunuzun önerdiği korseyi girerek yeni karın görüntünüzün daha hızlı şekil almasını sağlamalısınız. Karın germe ameliyatı sonrasında korse giymek, vücut şeklinizin daha iyi oturmasını sağlar. Tam olarak ödemlerinizin gitmesi ve yeni vücut şeklinize kavuşmanız 2-3 ayı bulabilir.

Karın germe ameliyatı kimlere önerilir?

Karın gerdirme ameliyatı hamilelik sonrasında oluşan karın duvarı ve kaslarında meydana gelen deformasyonları tedavi etmek için yapılır. Hamilelik sonrasında oluşan sarkma, çatlakları, bollaşma ve sarkık görüntü kadınları mutsuz eder. Bu görüntüden kurtulmak için karın germe ameliyatını yaptırabilirsiniz. Eğer başka bir doğum planlıyorsanız karın germe ameliyatınızı doğum sonrasına ertelemenizi öneririz. 

Karın germe ameliyatı, aşırı kilo alıp vermekten dolayı sarkma görülen kişilere, yağ aldırma sonrasında bollaşan görüntüyü tedavi etmek isteyen hastalara da önerilir. Günümüzde oldukça yaygın olan göbek estetiğinin fiyatları ameliyatın yöntemine ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebiliyor. 

Abdominoplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Abdominoplasti ameliyatı için önce hastanın ihtiyaçları belirlenir. Hastanın karın yağı aldırma ameliyatına ihtiyacının olup olmadığına bakılır. Kişinin vücudundaki sarkmanın derecesi, karın bölgesindeki yağlanmaya göre tam karın germe veya mini karın germe seçenekleri üzerinde karar verilir. Bu aşamada en iyi estetik cerrahi uzmanlarından Op. Dr. Leyla Arvas, sizler için en doğru kararı verecektir. Tam karın germe ameliyatında sezaryen izine benzeyen yanlara doğru uzayan bir kesi açılır. Bu kesi göbek deliğine doğru uzadığı için tam karın germe ameliyatında göbek deliği kesilerek yeniden hastanın vücuduna göre tasarlanacaktır. Hastanın karın bölgesindeki fazla yağlar Liposuction yöntemi ile çekilir, sonrasında fazla deri kesilir. Gevşeyen karın kasları ve karın duvarı güçlendirilerek, kalan deri daha gergin olacak şekilde tekrar dikilir. Mini karın germe ameliyatında ise hastanın göbek deliğine dokunmadan sadece minimal toparlanma yapılır, hastanın karın derisi daha gergin ve düz bir hale getirilir.

Mini karın germe sonrası hamile kalınır mı?

Mini karın gerdirme ameliyatından sonra hamile kalabilirsiniz. Ameliyat izlerinin tamamen iyileşmesi ve karın bölgesinin kendisini toparlaması için ortalama 10 ay ila 1 yıl arasında beklemenizi öneririz. Sürenin sonunda hamile kalmanız için hiçbir engel olmayacaktır. Mini karın germe ameliyatı olanlar, hamile kaldıktan sonra alt karın bölgesinde tekrar deformasyon görebilir. Bu nedenle hamile kalmayı planlayan kadınlar için doğum sürecinin sonunda karın germe estetiğini yaptırmalarını öneririz. 

Karın germe ameliyatından sonra hamile kalınır mı?

Tam karın germe ameliyatından bir sene sonra hamile kalabilirsiniz. Tam karın germe ameliyatı, sezeryan gibi karın bölgesinde boydan boya iz bırakan bir cerrahi ameliyattır. Bu nedenle hamile kalmanız için bu izin ve dikişlerin tamamen iyileşmesi gerekmektedir. 

Hamile kaldıktan sonra karın germe ameliyatı yaptırmak isteyenler için bir sene beklemelerini öneririz. Hamilelik sonrası vücudun kendini toparlaması ve karın kaslarının yeniden eski düzenine kavuşması için bir sene yeterli olacaktır. Bir sene sonra karın germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. 

Karın germe ameliyatı için en uygun zaman hangisidir?

Karın germe ameliyatını, kilo verme sürecinizin sonunda veya doğum planlamanızın sonunda yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü karın germe ameliyatından sonra tekrar hamile kalmak veya kilo almak karın bölgesindeki bağ dokularını, karın duvarını ve karın kaslarını etkileyecektir. Karın germe ameliyatı, tekrar kilo almanıza veya tekrar sarkma oluşmasına engel değildir. Bu nedenle eğer diyet yapıyorsanız en son aşamada kalan yağlarınızdan kurtulmak ve karın sarkmasını daha estetik bir hale çevirmek için karın germe ameliyatı yaptırmalısınız.

Karın germe ameliyatında Liposuction yapılır mı?

Karın germe ameliyatında, hastanın vücudundaki yağ oranına bağlı olarak Liposuction yapılabilir. Hastanın karın bölgesindeki yağlanma oranı, karın germe ameliyatı için uygun değilse Liposuction yapılarak daha düz bir karına sahip olması sağlanır. Fakat karın germe ameliyatı zayıflama yöntemi olarak düşünülmemelidir. Karın gerdirme estetiği diyet programının sonunda, aşırı kilo alıp verme veya hamileliğe bağlı olarak oluşan karın derisi sarkmasını tedavi etmek amacıyla yapılır.

Karın germe ameliyatı ikinci kez yapılır mı?

Karın germe ameliyatı yaptırdıktan sonra tekrar kilo alan, hamile kalan kişilerde karın sarkması tekrar görülebilir. Karın germe estetiği ihtiyaç doğrultusunda tekrar yapılabilir. İki karın germe ameliyatının arasında en az bir sene olmasını öneriyoruz. Şunu atlamamanızda fayda var; ikinci karın germe ameliyatında eğer Liposuction yapılacaksa, ilki kadar yoğun miktarda yağ çekimi olmayabilir. Çünkü bir kere Liposuction ile yağ alımı yapılan bir bölgedeki kan dolaşımı normalin altında olabilir. Bu bölgeye tekrar Liposuction yapmak riski olabileceği için yoğun yağ çekimi yapılamaz. 

Karın germe ameliyatının izleri nasıl olur?

Karın germe ameliyatının izi ameliyatın tekniğine göre farklılık gösterebilir. Tam karın germe ameliyatında, göbek deliğinin altında yanlara doğru bir kesi izi kalır. Ameliyat izi, çamaşır altına gizlendiği için yazın plajda belli olmaz. Mini karın germe ameliyat izi ise çok daha minimaldir. Sadece yanlarda minik kesi izleri bulunur. Ameliyat izi, ameliyattan sonra ilk önce pembe renkte zaman geçtikçe beyaz renkte olacağı için görünürlüğü azalacaktır. 

Ameliyatsız karın germe mümkün müdür?

Ameliyatsız karın gerdirme uygulaması mümkün değildir. Radyo frekansları ile yapılan incelme ve sıkılaşma uygulamaları daha minimal sonuçlar bırakır. Karın altındaki kasların sıkılaşmasını sağlar. Fakat sarkan deriyi tamamen toparlamak ve dümdüz karın elde etmek ameliyatsız imkansız denilecek kadar zordur. Spor ve diyet programları ile sıkılaşmak mümkündür ama deforme olan deri sporla toparlanmaz. 

Karın germe ameliyatı ile hangi ameliyatlar kombine edilir?

Karın germe estetiği ile Liposuction, bacak germe, göğüs estetiği gibi diğer ameliyatlar kombine edilebilir. Kombine ameliyatlar hem daha ekonomik olur, hem de hasta tek bir ameliyat ile birden fazla etkiyi bir arada görmüş olur. Uzman hekimin de önerisi ile karın gerdirme ameliyatını diğer estetik ameliyatlarla kombine ederek daha radikal bir değişim yaratmak sizin elinizde. 

Karın germe ameliyatı fiyatları nelerdir?

Vücut şekillendirme ameliyatları fiyatları, ameliyata nelerin dahil olup olmadığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Karın germe ameliyatı fiyatlarını Sağlık Bakanlığı onaylı web sitemizde paylaşmak yasal değildir. Göbek yağ aldırma fiyatlarını öğrenmek için 0212 241 46 24 telefon numarasından bizleri arayabilirsiniz.