İlçeler

Üsküdar Karın Germe

Üsküdar Karın Germe, Üsküdar Karın Germe Fiyatları

Karın germe ameliyatı, genellikle karın bölgesindeki cilt fazlalığı ve yağ birikimi sorunlarını çözmek için yapılan bir estetik cerrahi işlemidir. Ancak bu ameliyat, cilt fazlalığı ve yağ birikimi sorunlarının farklı türleri için farklı yaklaşımlar gerektirir.

İlk olarak, sadece yağ birikimi sorunu olan bireyler için karın germe ameliyatı, temel olarak yağ dokusunu almayı içerir. Ancak göbek çevresindeki cilt fazlalığı ile birlikte yağ birikimi sorunu olan bireyler için ameliyatın planlaması farklı olacaktır. Bu durumda, ameliyatın temel amacı cilt fazlalığını almak olacaktır ve ek prosedürler buna göre planlanacaktır.

Karın germe ameliyatı için uygun adaylar, son altı ayda kilo değişikliği yaşamamış, mümkünse spor veya diyetle karın bölgesindeki kas zayıflıklarını ve cilt fazlalıklarını azaltmaya çalışmış kişilerdir.

Cilt fazlalığı olmayan ancak yağ birikimi sorunu olan kişiler için ameliyatın kriteri, karın kaslarındaki zayıflıktır. Gebelik sonrasında veya sporla kaslar güçlendirilemeyen kişiler bu ameliyat için uygun adaylar olabilir.

Özetle, karın germe ameliyatı, cilt fazlalığı ve yağ birikimi sorunlarının farklı türleri için farklı yaklaşımlar gerektirir. Bu nedenle, ameliyatın planlaması, kişinin durumuna ve ihtiyacına göre yapılmalıdır.

Üsküdar Karın germe fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki cilt fazlalığının kesilerek alınması işlemidir. Bikini ya da iç çamaşırı içinde kalacak bir kesi sonrası karın kasları üzerindeki yağ tabakası ve cilt kaburgaların alt sınırına kadar kaldırılır. Bu işlem sırasında göbek deliği korunur ve bireyin özelliklerine göre göbek deliğinin yeri değiştirilerek ideal bölgeye taşınması sağlanır. Karın kaslarında zayıflık varsa, cerrahi bir işlem olan plikasyon uygulanarak kaslar sıkılaştırılır ve yeni oluşturulacak karnın kasları da gerginleştirilir. Fazla cilt ve gereken bölgelerdeki yağlar alındıktan sonra, ihtiyaç halinde karnın her iki kenarı hatta sırta doğru uzanan bölgelere liposuction (yağ alma) uygulanır. Bu karar, cerrahın bireyin durumuna göre verdiği bir karardır. Karın bölgesi estetik dikişler ile dikilir ve ameliyat sonrası 2-3 gün boyunca kaslar ile karın cildi arasında dren adı verilen küçük borular bırakılır. Bu sayede, karın içinde herhangi bir kan ve sıvı birikimi önlenir ve kaslar ile dikiş yerlerinin iyileşmesi hızlandırılır. Ameliyat sonrasında, kaburgalardan bacaklara kadar uzanan tıbbi bir korse giydirilir. Bu, hala kendi kuvvetini kazanamamış kaslar ve dikiş yerlerinin iyileşmesini hızlandırmak için önemlidir.

İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatı sonrası dönemde hastanın iyileşmesi ve sağlıklı bir şekilde eski hayatına dönmesi için dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır. Eğer hastanın ameliyat sonrası dönemde eşlik eden başka hastalıkları varsa (şeker, kalp, tansiyon yüksekliği…vb.), gerekli önlemler alınır. Hasta ameliyattan sonraki gün ayağa kalkıp yürüyebilir. Ancak 3-4 gün boyunca belden 10-20 derece öne doğru eğik yürümesi ve ağır kaldırmaması önerilir. Drenler genellikle 2-3. gün alındıktan sonra hastanın banyo yapmasına izin verilir. Dikişler estetik olduğu için alınması gerekmez. Cilt iyileştikçe beden bu dikişleri kendiliğinden yok eder.

Hastanın ameliyat sonrasında en büyük zorluğu, 4-6 hafta boyunca korse giymesi gerektiğidir. Karın kaslarında yapılan sıkılaştırma nedeniyle, hastanın karnında bir korse varmış hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte 3-4 hafta boyunca devam edebilir. Hastaya ameliyat sonrası gazsız bir diyet önerilir.

Yapılan çalışmalar göstermiştir ki, karın germe ameliyatları sonrasında bedenden alınan yağ ve cilt fazlalığıyla birlikte hastalar sadece estetik olarak mutlu olmakla kalmayıp, ek olarak yukarıda da belirttiğimiz birçok sağlık probleminden de kurtulabilirler. Azalan kilo ile daha kolay spor yapabilen hastaların diz ve omurga problemleri de azalmaktadır.

Üsküdar Karın Germe Fiyatı Nedir?

Karın germe fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve tercih edilen operasyon türü gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.